
Seth Klarman
Baupost Group
Baupost'u yönetir, Margin of Safety kitabının yazarıdır. Fonun önemli bir kısmını çoğu zaman ABD borsası dışında tutan sabırlı bir değer yatırımcısı.
13F portföy değeri
2. çeyrek 2026
$5,42B
1 yıllık büyüme
+%31,6
2 yıllık büyüme
+%53,4
Pozisyon sayısı
23
İlk 10 pozisyonun payı
%74,9
Çeyreklik devir
%12,5
Son bildirim
13 Ağu 2026
2. çeyrek 2026: özet
MakklerAI- AMZN hisseleri %20 arttı; portföy ağırlığı önceki çeyrekteki %12,7’den %16,5’e yükseldi.
- GPC hisseleri %89 artarak %6,1 ağırlığa ulaştı; NCLH pozisyonu iki kattan fazla büyüyerek %3,0 oldu, CME ise %2,5 ağırlıkla yeni pozisyon oldu.
- WCC pozisyonu %53,9 azaltıldı ancak portföydeki ağırlığı %4,2 olarak kaldı; WTW ve PCVX tamamen satıldı.
- $5.4B’lık portföyde 23 pozisyon vardı; en büyük 10 pozisyonun ağırlığı %74,9’du. Devir oranı %12,5’ti; 3 yeni pozisyon açıldı, 6 pozisyon artırıldı, 9’u azaltıldı ve 2’si kapatıldı.
Portföy değeri (13F)
$3,53B2Ç 2024
$3,50B3Ç 2024
$3,42B4Ç 2024
$3,48B1Ç 2025
$4,11B2Ç 2025
$4,76B3Ç 2025
$5,28B4Ç 2025
$5,12B1Ç 2026
$5,42B2Ç 2026
| Çeyrek | Değer | Pozisyon | Yeni | Artırdı | Azalttı | Sattı | Çeyreklik devir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2Ç 2026 | $5,42B | 23 | 3 | 6 | 9 | 2 | %12,5 |
| 1Ç 2026 | $5,12B | 22 | 6 | 7 | 4 | 6 | %22,6 |
| 4Ç 2025 | $5,28B | 22 | 3 | 7 | 12 | 1 | %14,2 |
| 3Ç 2025 | $4,76B | 20 | 3 | 4 | 5 | 5 | %18,3 |
| 2Ç 2025 | $4,11B | 22 | 3 | 9 | 4 | 3 | %8,5 |
| 1Ç 2025 | $3,48B | 22 | 4 | 6 | 6 | 3 | %19,1 |
| 4Ç 2024 | $3,42B | 21 | 4 | 5 | 6 | 3 | %8,7 |
| 3Ç 2024 | $3,50B | 20 | 5 | 4 | 5 | 8 | %12,8 |
| 2Ç 2024 | $3,53B | 23 | — | — | — | — | — |
En büyük pozisyonların ağırlığı
Son çeyreğin en büyük 10 pozisyonu, önceki çeyreklerdeki ağırlıklarıyla.
| Hisse | 2Ç 2024 | 3Ç 2024 | 4Ç 2024 | 1Ç 2025 | 2Ç 2025 | 3Ç 2025 | 4Ç 2025 | 1Ç 2026 | 2Ç 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AMZN | — | — | — | — | — | — | %9,3 | %12,7 | %16,5 |
| ELV | — | — | — | %3,1 | %5,8 | %8,9 | %8,4 | %7,3 | %9,1 |
| QSR | — | <%0,1 | %5,5 | %7,4 | %6,5 | %11,1 | %10,4 | %11,7 | %9,0 |
| GOOG | %5,6 | %7,0 | %7,9 | %9,3 | %11,4 | %9,5 | %6,5 | %6,6 | %9,0 |
| FERG | — | — | %5,7 | %5,2 | %6,0 | %5,4 | %4,8 | %6,6 | %6,4 |
| GPC | — | — | %1,1 | — | — | %4,1 | %3,5 | %3,1 | %6,1 |
| UNP | — | — | — | — | — | %7,4 | %7,1 | %7,3 | %6,0 |
| V | — | — | — | — | — | — | — | %4,1 | %4,4 |
| WCC | %3,6 | %6,0 | %7,6 | %8,9 | %9,9 | %6,7 | %6,6 | %7,7 | %4,2 |
| AON | — | — | — | — | — | — | — | %4,9 | %4,2 |
| TFX | — | — | — | — | — | — | — | %3,7 | %3,3 |
| NCLH | — | — | — | — | — | — | — | %1,3 | %3,0 |
| MOH | — | — | — | — | — | — | %2,1 | %1,7 | %2,7 |
| CME | — | — | — | — | — | — | — | — | %2,5 |
| HLF | %1,5 | %1,1 | %1,5 | %1,9 | %1,6 | %1,4 | %2,3 | %2,7 | %2,2 |
| EXP | %2,1 | %4,1 | %4,6 | %5,8 | %3,3 | %4,6 | %4,6 | %3,3 | %2,2 |
| GDS | %1,1 | %2,5 | %3,0 | %3,1 | %2,4 | %2,6 | %2,0 | %2,4 | %2,1 |
| COLD | — | — | — | — | — | %0,9 | %0,8 | %1,7 | %2,0 |
| Liberty Global Ltd | %21,4 | %26,1 | %15,2 | %8,5 | %6,2 | %5,3 | %4,4 | %3,1 | %1,7 |
| AERO | — | — | — | — | — | — | %2,0 | %1,3 | %1,6 |
| Axalta Coating Sys Ltd | — | — | — | — | — | — | — | — | %0,8 |
| DNOW | — | — | — | — | — | — | — | %0,8 | %0,7 |
| PS | — | — | — | — | — | — | — | — | %0,2 |
MakklerAI
Seth Klarman portföyünü MakklerAI'a sor
Bu çeyrekteki hareketleri, pozisyonların tahmini alış fiyatına ve Makkler Adil Değer'e göre bugün nerede durduğunu sorularla incele. Yanıtlar 13F verisine ve güncel fiyatlara dayanır.