Stephen Mandel
Lone Pine Capital
Bir 'Tiger Cub' büyüme fonu olan Lone Pine'ı kurdu, sonradan portföy yönetimini devretti. 13F, Lone Pine'a aittir.
13F portföy değeri
2. çeyrek 2026
$16,36B
1 yıllık büyüme
+%18,4
2 yıllık büyüme
+%32,7
Pozisyon sayısı
34
İlk 10 pozisyonun payı
%53,9
Çeyreklik devir
%46,9
Son bildirim
14 Ağu 2026
2. çeyrek 2026: özet
MakklerAI- Lone Pine, NBIS’te %7.2 ($1.2B), Seagate Technology’de %5.9 ($965M), HD’de %5.6 ($918M) ve AMAT’ta %5.3 ($873M) ağırlıkla yeni pozisyon açtı.
- Portföyün önceki %7.4’ünü oluşturan VST pozisyonunu ve 14 pozisyonu daha tamamen kapattı; TSM pozisyonu %92.7 azaltılarak %0.3’e indi.
- MDLN pozisyonu %77.9 artırılarak portföyün %5.1’ine, CVNA ise %19.9 artırılarak %4.2’sine çıktı; CRS pozisyonu %47.0 azaltıldı.
- Portföy, önceki çeyrekteki $12.5B’den $16.4B’ye yükseldi ve pozisyon sayısı 36’dan 34’e indi; devir oranı %39.8’den %46.9’a çıkarken ilk 10 pozisyonun ağırlığı %53.9 oldu.
Portföy değeri (13F)
$12,33B2Ç 2024
$13,41B3Ç 2024
$13,47B4Ç 2024
$11,41B1Ç 2025
$13,81B2Ç 2025
$13,74B3Ç 2025
$13,61B4Ç 2025
$12,54B1Ç 2026
$16,36B2Ç 2026
| Çeyrek | Değer | Pozisyon | Yeni | Artırdı | Azalttı | Sattı | Çeyreklik devir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2Ç 2026 | $16,36B | 34 | 13 | 8 | 13 | 15 | %46,9 |
| 1Ç 2026 | $12,54B | 36 | 11 | 14 | 11 | 7 | %39,8 |
| 4Ç 2025 | $13,61B | 32 | 14 | 10 | 7 | 7 | %30,3 |
| 3Ç 2025 | $13,74B | 25 | 8 | 5 | 10 | 5 | %27,7 |
| 2Ç 2025 | $13,81B | 22 | 5 | 5 | 11 | 5 | %19,2 |
| 1Ç 2025 | $11,41B | 22 | 4 | 10 | 7 | 12 | %18,7 |
| 4Ç 2024 | $13,47B | 30 | 4 | 5 | 19 | 3 | %18,0 |
| 3Ç 2024 | $13,41B | 29 | 9 | 6 | 11 | 4 | %22,8 |
| 2Ç 2024 | $12,33B | 24 | — | — | — | — | — |
En büyük pozisyonların ağırlığı
Son çeyreğin en büyük 10 pozisyonu, önceki çeyreklerdeki ağırlıklarıyla.
| Hisse | 2Ç 2024 | 3Ç 2024 | 4Ç 2024 | 1Ç 2025 | 2Ç 2025 | 3Ç 2025 | 4Ç 2025 | 1Ç 2026 | 2Ç 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NBIS | — | — | — | — | — | — | — | — | %7,2 |
| Asml Holding N V | %4,9 | %3,4 | %2,3 | %3,4 | %3,3 | — | %4,8 | %6,9 | %6,9 |
| Seagate Technology Hldngs Pl | — | — | — | — | — | — | — | — | %5,9 |
| HD | — | — | — | — | — | — | — | — | %5,6 |
| AMAT | — | — | — | — | — | — | — | — | %5,3 |
| MDLN | — | — | — | — | — | — | %3,6 | %4,2 | %5,1 |
| LIN | — | — | — | — | — | — | — | — | %4,9 |
| TER | — | — | — | — | — | — | — | %4,4 | %4,4 |
| GLW | — | — | — | — | — | — | — | %4,0 | %4,3 |
| CVNA | — | — | — | %4,2 | %4,3 | %4,8 | %5,5 | %4,4 | %4,2 |
| HUT | — | %0,1 | %0,1 | — | — | — | — | %2,3 | %4,1 |
| PFGC | — | — | — | — | — | — | — | %2,7 | %4,0 |
| NU | — | — | — | — | — | %3,0 | %3,6 | %4,4 | %3,9 |
| WULF | — | %0,1 | <%0,1 | — | — | — | — | %2,3 | %3,6 |
| CRS | — | — | — | — | — | — | %3,0 | %5,7 | %3,6 |
| MTZ | — | — | — | — | — | — | — | %3,9 | %3,4 |
| APP | %3,8 | %2,3 | %2,6 | %3,7 | %3,2 | %5,8 | %3,9 | %4,6 | %3,3 |
| TTMI | — | — | — | — | — | — | — | — | %3,1 |
| STRL | — | — | — | — | — | — | — | — | %3,1 |
| USFD | — | — | — | — | — | — | — | %2,8 | %3,1 |
| On Hldg Ag | — | — | — | — | — | — | — | — | %2,9 |
| LPLA | %3,8 | %3,8 | %4,7 | %5,1 | %5,1 | %5,5 | %5,4 | %4,9 | %2,1 |
| AGX | — | — | — | — | — | — | — | %1,7 | %1,8 |
| BTDR | — | <%0,1 | %0,2 | — | — | — | — | — | %0,7 |
| SHAZ | — | — | — | — | — | — | — | — | %0,6 |
| GOOGL | — | — | — | — | — | — | — | %0,4 | %0,5 |
| KGS | — | — | — | — | — | — | — | — | %0,4 |
| V | — | — | — | — | — | — | <%0,1 | %0,2 | %0,3 |
| IBKR | — | — | — | — | — | — | — | — | %0,3 |
| TSM | %8,5 | %5,5 | %5,5 | %5,6 | %5,6 | %6,2 | %6,8 | %3,7 | %0,3 |
| SE | — | — | — | — | — | %2,4 | — | — | %0,3 |
| MCK | %2,7 | — | — | — | — | — | — | %2,7 | %0,3 |
| TDG | — | — | — | — | — | — | %0,2 | %0,3 | %0,2 |
| BN | — | — | — | — | %2,5 | %5,1 | %5,4 | %3,6 | %0,2 |
MakklerAI
Stephen Mandel portföyünü MakklerAI'a sor
Bu çeyrekteki hareketleri, pozisyonların tahmini alış fiyatına ve Makkler Adil Değer'e göre bugün nerede durduğunu sorularla incele. Yanıtlar 13F verisine ve güncel fiyatlara dayanır.